Tornádo 2013 - závěrečná zpráva + fotogalerie

Vysokoškolskou aulu zaplnili roztleskávačky a mažoretky

Aula Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava se v sobotu 7. prosince od rána do odpoledne zaplnila soutěžícími roztleskávačkami a mažoretkami. Rada dětí a mládeže Moravskoslezského kraje – RADAMOK zde pořádala 3. ročník nepostupové soutěžní přehlídky mažoretek a roztleskávaček Tornádo 2013.

Děvčata, dívky a slečny se na pódiu snažily pochodovat, tančit a pohybovat v rytmu hudby a hlavně stejně, aby všechny pro porotu tančily jako „jedna žena”.

Je pravdou, že hůlka občas spadla, nebo letěla mírně jinam, ale celek byl krásný a z publika se vždy linuly souhlasné hlasy, ječení, pískání, skandování. Rodiče nadšeně tleskali.

Hlavní organizátorka soutěže, produkční Bára Řičánková sdělila, že se soutěže zúčastnilo téměř 400 soutěžících a 32 vedoucích. Pan Jan Dudek, předseda RADAMOK, byl spokojen.

Mezinárodní nepostupové soutěže se zúčastnily dívky v kategorii roztleskávačky mladší a starší. V soutěži mažoretek byla soutěž rozdělená do kategorií: mažoretky děti, mažoretky junior a mažoretky senior, mažoretky miniformace mladší a miniformace starší.

Roztleskávačky starší vyhrála formace Magic cheers z TJ Lanškroun, mladší pak APOLENKY z AP klub Brušperk.

V kategorii mažoretky děti vyhrála formace Excelent Baby z Dolního Benešova, mažoretky junior byly první Trixie Tršice a kategorii mažoretky senior ovládla formace Mažoretky Petra Studénka.

Miniformace mažoretek mladších vyhrály Mažoretky Petra Studénka a starší inSPORTline Vítkov.

Celou soutěž hodnotila tříčelenná porota složená s odbornic v mažoretkovém sportu. Po sečtení všech bodů byly vždy po skončení jednotlivých kategorií vyhlášeny výsledky a vítězné týmy si domů odvážely krásné medaile a diplomy. Vedoucí všech týmů obdržely pro sebe i všechny své soutěžící drobné odměny za účast v soutěži.