Tornádo 2022 - závěrečná zpráva + fotogalerie

A je za námi další ročník… 10. ročník, na který jsme netrpělivě všichni čekali – kluby, soutěžící, rodiče a také organizátoři.

V neděli 27. března 2022 jsme v prostorách Auly VŠB přivítali tolik očekávané kluby. Letos jich přijelo 17, z toho 2 ze Slovenska. Těšili jsme se na krásné vystoupení a kostýmy a všechna očekávání se nám naplnila. Ze 17 klubů jsme přivítali také 7 klubů, které k nám zavítaly poprvé a věříme, že ne naposledy.

Vystupující se svými všemi věcmi již před začátkem akreditace netrpělivě přešlapovali na parkovišti před vstupem, aby mohli rychle začít s přípravami na svá soutěžní vystoupení. Aula se postupně plnila kluby a diváky a my se tak mohli těšit, až se ozve znělka a přivítá nás moderátor na pódiu, kde se postupně vystřídají vystoupení všech možných věkových a soutěžních kategorií.

Než však začali být soutěžící nervózní a zároveň tak natěšení, až předvedou před publikem všechnu tu dřinu, co se naučili, představila se nám ostravská taneční skupina The Gambit se svými vystoupeními, které předvedla během celého dopoledne. Mohli jsme se s nimi tak podívat kolem světa, užít si Mimoně a také zamířit do africké buše potkat se s Křováky.

A moderátor již představuje první klub se svými vystoupeními. Postupně se nám představili velké formace, sóla, dua a tria a miniformace. Letos nám čekali vystoupení nejen s batony (hůlkami), ale také s pom-pomy (třásněmi).

V průběhu celého dne nás čekalo krásných 128 vystoupení, na pódiu se vystřídalo téměř 250 mažoretek. Ty doprovodilo 55 trenérů, z nichž 10 jsme jich mohli vidět na pódiu mezi soutěžícími.

A kdo letos zasedl v porotě? Byla to Klára Cygonková, Aneta Kratochvílová, Renata Hloušová, Vendula Marková a Marcela Synková. Porota vše bedlivě sledovala a neunikl jí jediný nechycený baton nebo špatný nášlap.

A jak to všechno dopadlo? Rozdali jsme 148 zlatých, 118 stříbrných a 76 bonzových medailí.

Děkujeme vám všem, že jste se zúčastnili jubilejního 10. ročníku této soutěže, jsme rádi, že k nám stále rádi jezdíte. Milí soutěžící, obdivujeme vaši píli a schopnost neztrácet nervy ani ve chvíli, kdy se třeba něco nedaří. Vážené trenérky a trenéři, děkujeme, že vedete soutěžící ke sportu a naplňujete jejich volný čas. Rodičové, děkujeme, že své děti podporujete v tom, co je baví.

Děkujeme všem organizátorům, kteří pomohli na soutěži k hladkému průběhu, porotě, bez které by se soutěž neobešla a také partnerům, kteří nám akci pomohli finančně a materiálně zajistit – Městský obvod Ostrava – Jih, statutární město Ostrava, Moravskoslezský kraj, VŠB TUO, ReHo, Pekaři a spol. a občerstvení MALEDA.

Děkujeme všem a příští rok se na všechny těšíme.

Výsledková listina ke stažení zde.

Tornádo 2022 - fotogalerie


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Patička pod spodním menu