Tornádo 2011 - závěrečná zpráva + fotogalerie

V sobotu 17. září v 9 hod. odstartovala v prostorách bývalého kina Vítek v Ostravě – Hrabůvce nová soutěžní přehlídka mažoretek a roztleskávaček Tornádo 2011, kterou pořádala Rada dětí a mládeže Moravskoslezského kraje.

Dívky, ale i dva chlapci soutěžili v celkem sedmi kategoriích. Základní kategorie byly mažoretky s hůlkou a roztleskávačky s pompony (třásněmi), k nimž se připojila také jedna formace cheerleaders. Mažoretky byly dále rozděleny na kategorie A – což byly ty skupiny, které se v roce 2010 nebo 2011 probojovaly do semifinále nebo finále soutěží pořádanými asociacemi IMA a NBTA a kategorie B – což byly ty skupiny, které jsou buďto začínajícími skupinami nebo se naopak to tohoto semifinále a finále neprobojovaly. Dále byly kategorie rozděleny také podle věku.

Celou soutěž hodnotila tříčlenná porota, která se skládala z předsedkyně poroty, dlouholeté trenérky mažoretek a oficiální porotkyně asociace IMA, Mgr. Hany Švidrnochové, dále v porotě zasedl také muž, tanečník a choreograf latinskoamerických tanců, Michal Juřica a poslední členkou poroty byla dlouholetá trenérka a choreografka mažoretek i roztleskávaček, Ing. Kateřina Sobková.

V první části tohoto soutěžního dopoledne se nám předvedly všechny dětské formace a po vyhlášení výsledků všech dětských kategorií následoval boj v juniorských kategoriích.

Ve chvílích, kdy pan sčitatel počítal hlasy a tiskl diplomy, nám v rámci doprovodného programu na podiu vystoupily nejprve děti z kroužku mažoretek Školní družiny při ZŠ pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami s.r.o. s choreografií „Zrcadlo“ a v závěru soutěže jsme se pak s orientální tanečnicí Shahnaz a její skupinou Dashuria Zemra přenesli na chvíli na dálný východ.

Vzhledem k tomu, že nás poctily svou účastí i slovenky z Nicol Turzovka, stal se již tento první ročník Tornáda soutěžní přehlídkou mezinárodní.

Věříme, že si toto příjemné dopoledne všichni užili a už nyní se těšíme na druhý ročník Tornáda 2012, který se uskuteční za rok opět na podzim.

Tornádo 2011 - fotogalerie


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Patička pod spodním menu