Tornádo 2012 - závěrečná zpráva + fotogalerie

V sobotu 8. prosince se uskutečnil již druhý ročník nepostupové soutěžní přehlídky mažoretek a roztleskávaček Tornádo 2012. Stejně jako v loňském roce tuto soutěž pořádalo sdružení Rada dětí a mládeže Moravskoslezského kraje. Letošní ročník se konal v krásných prostorách Auly VŠB – TU Ostrava a za finanční podpory městského obvodu Ostrava Jih.

Soutěžilo se celkem v 6 kategoriích. Čtyři kategorie mažoretek a dvě kategorie roztleskávaček. Celkem se v soutěži utkalo téměř čtyři stovky soutěžících, z nichž si oceněné týmy odvezly domů krásné poháry.

Všechny předvedené výkony hodnotila tříčlenná porota, ve které zasedli: Ing. Martina Kaštovská, která je bývalou mažoretkou a porotcovala již na mnoha soutěžích. Jejím největším úspěchem je 4. místo na mistrovství Evropy. Dále muž, Ing. Jan Pluhař, bývalý tanečník latinskoamerických a standardních tanců. Tanci se věnoval téměř 10 let. Stal se držitelem nejvyšší národní třídy v latinskoamerických tancích a byl také několikanásobným Mistrem ČR v plesových formacích. A poslední členkou poroty byla Ing. Kateřina Sobková, která se věnovala mažoretkovému sportu 10 let a porotcovala na mnoha soutěžích. Jejím největším úspěchem byl postup se skupinou do finále mistrovství ČR v mažoretkovém sportu.

V doprovodných vystoupeních nám letos vystoupili děti pod vedením slečny Nikity Brožkové. V první části dopoledne to bylo vystoupení „Pipi Dlouhá Punčocha“, kde se představily děti ze soukromého tanečního klubu Heppyend a tanec „Rokec“, který zatančili slečny ze ZUŠ E. Marhuly z Ostravy. Před vyhlášením výsledků kategorií pompon nám vystoupily žákyně ze ZUŠ ze Studénky se svým „Dopisem z lásky“ a vše završily „Amazonky“ z tanečního souboru Nikity Brožkové.

Svou návštěvou nás poctily také zástupkyně MěÚ Ostrava jih paní Ing. Sylva Sládečková, vedoucí oddělení školství a kultury a referentka školství a kultury paní Lenka Kochová. Děkujeme jim za jejich návštěvu.

Děkuji také všem vedoucím a trenérkám za jejich pilnou a obětavou práci s dětmi a všem organizátorům, kteří se podíleli na přípravě a průběhu celé soutěže.

Věřím, že se všem i tento druhý ročník velice líbil a budeme se opět v předvánočním čase těšit na krásné výkony mažoretek a roztleskávaček při Tornádu 2013.

Odkazy na videa:

M1 - MimiBerušky MŠ Havířov - Mix Michala Davida
M1 - Mažoretky ŽASO - BUM BUM BUM
M1 - Minipanenky Hranice - Začínáme
M1 - Excelent baby - Popelka
M1 - Berušky Dolní Lutyně - AQUA-Cartoon-Heroes
 
M2 - STARS Ostrava - Párty
M2 - Mažoretky Bílovec - Kittens - Elle Me Dit
M2 - Dračice z Bystřice - Casanova
M2 - Ladies Tísek - Madona
M2 - Panenky Hranice - Julie
M2 - Excelent Mini - YMCA mix
M2 - Mažoretky Poupata Ostrava - Střecha
 
M3 - Mažoretky ŽASO - Arasando
M3 - Lentilky TJ Lanškroun - MIX 2012
M3 - Mažoretky Kopretiny - Coconut Tree
M3 - SK Mažoretky Paprsky Hlučín - Exodus
 
M4 - STARS Ostrava - ZORRO
M4 - Mažoretky Bílovec - Wildcats - Romance
 
R1 - Excelent Baby - Tango
R1 - MAMBO Karviná - Šmoulinky
R1 - Berušky Dolní Lutyně - A*TEENS - Super Trouper
R1 - BVA Třinec - Zoosk Girl
 
R2 - MAMBO Karviná - Madagaskar
R2 - Excelent Mini - Duha
R2 - Lentilky TJ Lanškroun - We are the champions
R2 - SK Mažoretky Paprsky Hlučín - Bez názvu

Tornádo 2012 - fotogalerie


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Patička pod spodním menu