Tornádo 2014 - závěrečná zpráva + fotogalerie

A máme za sebou další Tornádo. Letos se konal již 4. ročník mezinárodní nepostupové soutěže mažoretek a roztleskávaček v prostorách Vysoké školy báňské – Technické univerzity v Ostravě. Soutěžilo se ve třech kategoriích, a to v kategorii baton, roztleskávačky a miniformace. V Aule byla úžasná atmosféra, však také přišlo povzbudit všechny účastníky téměř 450 diváků. Ti mohli shlédnout celkem 42 vystoupení, které si jednotlivé týmy připravily. Téměř všechny kluby přijely z České republiky, byl zde však také klub ze Slovenska – Mažoretkový súbor Ella Raková.

V první části dne jsme shlédli přehlídku mažoretek, která byla rozdělena do 4 kategorií podle věku. V nejmenších mažoretkách, dětech do 8 let, soutěžilo 5 týmů, nejúspěšnějšími byly BABYPANENKY Hranice. Na 2. a 3. místě se umístily mažoretky BUTTERFLY Ostrava a SK Mažoretky Paprsky Hlučín – MINIMINI Paprsky. V kategorii od 9 do 11 let pak soutěžilo o medaile 8 týmů, z nichž opět nejlepšími byly MINIPANENKY Hranice, na dalších místech se umístily týmy Mažoretkový súbor Ella Raková a BUTTERFLY Ostrava. Následovala kategorie od 12 do 14 let, kde z 5 týmů excelovaly PANENKY Hranice, Mažoretky SALOME a Mažoretky TRIXIE Tršice, kde se mezi děvčaty nacházel také výborný chlapec. Poslední kategorií, kterou jsme zvládli před první pauzou, byla kategorie mažoretek od 15 let. Zde bojovaly 2 týmy, nakonec vyhrál tým STARS Ostrava – Seniorky a následoval je tým SK Mažoretky Paprsky Hlučín. A bylo tady vyhlášení. Všechny mažoretky, které se umístily na medailových pozicích, obdržely medaili a diplom a všechny týmy pak účastnický list a tašku s upomínkovými předměty.

Po vyhlášení první kategorie následovala soutěž roztleskávaček, ty byly rozděleny do dvou kategorií, konkrétně pak do R1 – roztleskávačky do 11 let a R2 – roztleskávačky od 12 let. V mladší kategorii vyhrály MINIPANENKY Hranice, na druhém místě se umístily roztleskávačky z DDM Třinec – starší. Druhou kategorii vyhrály roztleskávačky z AEROBIC TEAM KN Ostrava, těsně za nimi se umístily SK Mažoretky Paprsky Hlučín.

Když jsme se vynadívali i na roztleskávačky, následovala poslední část tohoto sportovního klání, a to v miniformacích, tedy v týmech do maximálně 7 mažoretek. Ty byly opět rozděleny do věkových kategorií. Nejmladší kategorii obsadily klub JUVENTUS Karviná, a odnesly si zlatou i stříbrnou medaili. Bronzovou medaili pak získali Mažoretky MINI TRIXIE Tršice opět s výborným Radimem. Starší kategorii ovládly Mažoretky DRAČICE Z BYSTŘICE – Kadetky, za nimi skončily Mažoretky SALOME a Mažoretky STARS Ostrava. A měli jsme před sebou posledních 7 vystoupení. Nejúspěšnějšími v této kategorii se staly mažoretky ze zahraničí, konkrétně Mažoretkový súbor ELLA Raková, stříbro si odvezly Mažoretky DRAČICE Z BYSTŘICE – Juniorky a třetí místo získaly SK Mažoretky Paprsky Hlučín – Seniorky.

Nakonec úspěšného dne nás moderátor pozval na další ročník Tornáda, který se uskuteční 6. prosince 2015 opět v prostorách VŠB-TU Ostrava.

Doufáme, že jste si všichni užili tuto přehlídkovou, i když nepostupovou soutěž a budeme se na Vás těšit opět příští rok.

Přejeme Vám krásné Vánoce a úspěšný vstup do dalšího roku a všem mažoretkám a roztleskávačkám úspěšné soutěže.

Tornádo 2014 - fotogalerie


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Patička pod spodním menu