Tornádo 2017 - závěrečná zpráva + fotogalerie

6. ročník nepostupové soutěže mažoretek máme za sebou. Letos se na přání účastníků nekonala před Vánocemi, ale až na jaře, a jsme rádi, že jsme přání splnili. Otevřeli jsme také nové kategorie, a to sóla a dua/tria. Čekalo nás neuvěřitelných 112 soutěžních vystoupení od 19 klubů, na které se přišlo podívat téměř 500 diváků. A mažoretek? Těch se na pódiu vystřídalo skoro 500!

Na začátku soutěže jsme shlédli krásná soutěžní čísla velkých formací (od 8 soutěžících v jedné formaci). A bylo se na co dívat. Děvčata v krásných kostýmech předvedla velmi pěkné výkony, ale vyhrát nemůžou všichni. V kategorii do 8 let se radovaly z vítězství kluby Babypanenky Hranice, Krokodýl Ostrava a MK Ballerisimo Hlučín. Kategorii od 9 do 11 let ovládly Minipanenky Hranice, SK Mažoretky Paprsky Hlučín a MK Ballerisimo Hlučín. V kategorii od 12 do 14 let se umístily na stupních vítězů Panenky Hranice, SK Mažoretky Paprsky Hlučín a MK Ballerisimo Hlučín. V nejstarší kategorii si zlato vybojoval klub SK Mažoretky Paprsky Hlučín a stříbro Mažoretky Anife Rosice.

Po krátké pauze se Aula opět naplnila diváky a pokračovalo se v soutěži. Na pódium nastupovaly postupně odvážné mažoretky v kategorii sólo. Sóla byla rozdělena dle věku do 5 skupin. Mažoretky sólistky předvedly krásné choreografie. Měli jsme možnost zaposlouchat se do velmi pěkných písniček, ať už dětských nebo moderních. Nejmladší kategorii vyhrála Natálka z klubu Panenky Hranice, Sofie ze stejného klubu a Viki z klubu ze Sviadnova. Kategorii do 10 let naprosto ovládl klub Krokodýl Ostrava, vyhrála Veronika, Mai a Markéta. Slečny ve 3. kategorii byly velmi šikovné, vyhrála Simona z Mažoretek Petra Studénka, Natálka z Krokodýlu Ostrava a na 3. místě skončila Veronika z Krokodýlu Ostrava. Kategorie do 14 let byla pestrá na kluby, vyhrála Zuzka z Krokodýlu Ostrava, Veronika z MK Ballerisimo Hlučín a krásném třetím místě se umístila Eva z Panenek Hranice. Kategorii sóla uzavřela nejstarší skupina mažoretek, ve které vystoupily také některé z trenérek ostatních děvčat. Vítězství si odnesla Helena z Krokodýlu Ostrava, Natálie ze stejného klubu a Natálie z Linetbells. Všechny vítězky na prvním místě si odnesly od sponzora krásné tašky na jejich hůlky.

Následně si pro nás dívky připravily krásné sestavy v kategorii duo/trio, kdy většinou převládaly dua. V nejmladší kategorii zvítězila děvčata z Daisy Ostrava, stříbro a bronz si odnesla děvčata z Krokodýlu Ostrava. Prostřední kategorii vyhrál na zlaté a stříbrné příčce Krokodýl Ostrava a na krásném třetím místě se umístily holky z Panenek Hranice. Nejstarší kategorii vyhrál Krokodýl Ostrava, Linetbells a Panenky Hranice.

Blížil se pomalu závěr soutěže, ale ještě nás čekaly miniformace, skupiny 4-7 dětí, které měly nachystány velice pěkné choreografie. Dle věku byly rozděleny do 3 kategorií. Nejmladší miniformace vyhrál Krokodýl Ostrava se skladbou Vláček, stříbro a bronz si rozdělil klub MK Ballerisimo Hlučín. Kategorii do 12 let vyhrál MK Ballerisimo Hlučín, Krokodýl Ostrava a Mažoretky Petra Studénka. Nejstarší kategorii vyhrál Krokodýl Ostrava, Linetbells a také klub ze Slovenska Mažoretkový súbor Ella Raková.

Celá soutěž by se ale neobešla bez sponzorů, kteří nám pomohli, jmenovitě pak Ostrava-Jih, Ostrava, Moravskoslezský kraj, Decathlon, Špica dárky, Janshop.cz, Ostravské vodárny a kanalizace a v neposlední řadě také Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava, díky které jsme mohli soutěž uskutečnit v tak výborných prostorech.

Děkujeme všem mažoretkám, trenérkám, rodičům, ale také pořadatelům z Rady dětí a mládeže Moravskoslezského kraje, kteří pomohli k hladkému průběhu soutěže.

Tornádo 2017 - fotogalerie


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Patička pod spodním menu