Tornádo 2018 - závěrečná zpráva + fotogalerie

Rok s rokem se sešel, a my se opět mohli dívat na krásná vystoupení, které všechny kluby v sobotu 24. března 2018 předvedly. V úvodu soutěže byly k vidění velké pódiové sestavy, a to od nejmenších holčiček, až po slečny juniorky.

Nemenší kategorii ovládly děvčátka z MK Ballerisimo Hlučín, následovaly BabyPanenky z Hranic a na krásném 3. místě se umístil klub Lexy z Kroměříže. Starší děvčata od 12 let do 14 let si připravila opět krásná vystoupení a po napjatém boji se na zlaté příčce umístily mažoretky LEXY. Stříbrnou a bronzovou medaili si odnesla děvčata z mažoretek Sunny Kopřivnice. Špionky z MK Ballerisimo Hlučín si vybojovaly zlatou a Bohuňovické mažoretky pak stříbrnou medaili v kategorii do 14 let ve výkonnostní třídě „A“.

Po krátké pauze nás okouzlila odvážná děvčata, která nemají strach se postavit na pódium samotné a předvést porotě svůj výkon. Čekalo nás neuvěřitelných 60 sólových vystoupení napříč všemi věkovými i výkonnostními kategoriemi. Na Tornádu se také předvedla děvčata v duu a triu. Čekalo nás opět několik zajímavých vystoupení. Nejmenší slečny nám ukázaly velmi hezká vystoupení, z nichž porota ocenila nejvíce trio v podání MK Ballerisimo Hlučín, duo z Mažoretek KIRA a také duo z Holešova. Starší kategorii ve třídě „B“ ovládlo trio z MiKaDo, duo Panenky Hranice a také duo z Mažoretek KIRA.

V letošním ročníku jsme poprvé otevřeli kategorie 2baton, tedy vystoupení, při nichž má každá vystupující mažoretky 2 batony a tvoří tak velice pestrá vystoupení. Kategorii jsme otevřeli jak pro jednotlivce, tak také pro duo a trio. V poslední části našeho soutěžního dne se představily kluby se svými miniformacemi, tedy skupinami od 4 do 7 děvčat. V nižší věkové kategorii jsme se podívali na 4 vystoupení, z nichž medaile získaly Taneční klub Joy, ROZETKY DDM Třinec a MK Ballerisimo. Starší miniformace uzavřely celou soutěž krásnými výkony, z nichž na vítězství dosáhly Mažoretky Petra Studénka, Mažoretky KIRA a MK Ballerisimo Hlučín. Kompletní přehled výsledků naleznete ve zveřejněné výsledkové listině.

Děkujeme všem klubům za krásných 130 vystoupení plných elegance, pestrých kostýmů, úžasné hudby, ale hlavně za vaše skvělá vystoupení a odhodlání vystoupit a utkat se s ostatními kluby.

Bez partnerů Tornáda by soutěž ani nevznikla, proto velký dík Městskému obvodu Ostrava-Jih, statutárnímu městu Ostrava, Vysoké škole Báňské- Technické univerzitě Ostrava za lukrativní prostory, kavárně Maleda, obchodu se sportovními potřebami Decathlon Ostrava, Ostravským vodárnám a kanalizacím, společnosti CheerTwirl a také partnerovi Špica dárky, který také fotografoval celou soutěž.

Děkujeme také celému týmu z Rady dětí a mládeže Moravskoslezského kraje, který se na akci podílel a bez něj by soutěž neproběhla.

Tornádo 2018 - fotogalerie


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Patička pod spodním menu