Tornádo 2019 - závěrečná zpráva + fotogalerie

Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet… Tak přesně takové ráno nás čekalo v sobotu 23. března v Ostravě.

V sobotu proběhl 8. ročník soutěže mažoretek Tornádo, letos s mezinárodní účastí. Jelikož nás čekal náročný a dlouhý den, hned z rána jsme se pustili do boje o cenné kovy. A opět se bylo na co dívat!

Nejdříve nám pódium obsadily nejmenší děti, které se svými formacemi roztleskaly celou Aulu, aby ne, když to pro některé děti bylo úplně první vystoupení na soutěži. Medaile si nakonec vybojovaly MK Ballerisimo (3. místo), Tom Krokodýl (2. místo) a Baby Lentilky z Holešova (1. místo). Větší děti bojovaly v konkurenci svých soupeřek, nakonec si medaile vysoutěžily Rozetky DDM Třinec, MiniBohunky a Juventus Karviná. Ve věkově stejné kategorii, jen v lepší výkonnostní třídě, si své medaile odnesly MK Ballerisimo, Lentilky z Holešova a Panenky Hranice. Mladé slečny se svými formacemi dále bavily celou Aulu VŠB a my tak mohli ocenit Rozetky DDM Třinec, ZIK-ZAK Srdíčka a Infinity Kroměříž. Nejstarší slečny se předvedly s krásnými choreografiemi a cenný kov si odnesly MK Ballerisimo, Diridonky Prešov a Panenky Hranice.

Malá děvčátka již po prvních vystoupení nebyla tak nervózní a předvedla se nám se svou miniformací, kdy si medaili odnesly všechny mažoretky – Kira Havířov, Juventus Karviná a MK Ballerisimo. Pódium jsme také přichystali pro všechny sólistky, které chtěly předvést, co všechno se svou hůlkou dovedou. Postupně se nám představily děvčata ve všech věkových i výkonnostních třídách, hrála pohádková i filmová hudba, světově známé hity i hudba s nádechem folkloru. Každá z dívek obdržela velký potlesk od diváků, kterých v sále bylo téměř 500. Také děvčata v duu a triu nám předvedly své výkony. Porota rozhodování neměla vůbec jednoduché, tolik krásných vystoupení. Vyhrát ale mohly jen ty nejlepší. Ostatní se ale nenechali zahanbit a výsledky byly velmi těsné.

Blížil se pomalu konec soutěže, proto se představila na pódiu děvčata, která ovládají 2 batony najednou, a to jak v kategorii sólo, tak také v kategorii duo/trio. Rodičům se až zatajoval dech a vždy se ozval bouřlivý potlesk a jásot v sále, když děvčata své batony po vysokém výhozu chytila a pokračovala ve svém vystoupení. Celý soutěžní den nám zakončily miniformace všech věkových a výkonnostních kategorií (mimo nejmenší děti, které své vystoupení předvedly již dopoledne). Byl to nádherný den plný radosti, nadšení z vítězství a slziček štěstí, ale také smutku, kterých však bylo jen malinko.

Milé trenérky, můžete být na své týmy pyšné, jak se v konkurenci rvaly o vítězství, ale také děkujeme, jak krásně jste děti připravily. Rodičové, také Vám patří velký dík za to, jak děti podporujete ve sportu a dopřáváte jim to, co je baví a naplňuje. Děkujeme všem organizátorům, kteří pomohli na soutěži k hladkému průběhu, porotě, bez které by se soutěž neobešla a také partnerům, kteří nám akci pomohli finančně a materiálně zajistit - Městský obvod Ostrava – Jih, statutární město Ostrava, VŠB TUO, Reho a MALEDA.

Na závěr ještě trochu statistiky

Na soutěži jsme viděli 177 vystoupení, během kterých se představilo 465 mažoretek, z toho spoustu z nich vystoupila více než 1x.

Soutěžilo se v 33 věkových a výkonnostních kategorií, bylo možné vyhrát 97 medailových umístění.

Z 16 přítomných klubů dokázalo 87,5 % vybojovat alespoň jednu medaili.

6 klubů proměnilo více než polovinu svých startů ve zlatou, stříbrnou nebo bronzovou medaili, z toho jeden klub proměnil všechny své starty v medailové umístění.

 

Děkujeme všem a příští rok na 9. ročníku TORNÁDA naviděnou.

 

Výsledková listina ke stažení zde.

Tornádo 2019 - fotogalerie


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Patička pod spodním menu